העיר טבריה

טבריה: אחת מארבעת ערי הקודש

טבריה היא אחת הערים האהובות על הציבור הדתי בישראל, בזכות ההיסטוריה העשירה שלה, האטרקציות הרבות הקיימות בה וכמובן  - הכנרת. לצד המלונות המפנקים, המסעדות המעולות ומזג האוויר הנפלא, קבלו כמה המלצות לאטרקציות המתאימות לכל המשפחה בעיר.

 

מעט היסטוריה

טבריה נקראת על שם הקיסר טיבריוס, והוקמה ע"י בנו של המלך הורדוס, הורדוס אנטיפס, בשנת 19-20 לסה"נ. ניתן לספר רבות על טבריה, אולם ההיסטוריה שלה מוכרת בעיקר בזכות תקופת מרד בר-כוכבא, ובשלהי המאה ה-2 לסה"נ, רבי יהודה הנשיא החליט להעתיק את מושבו מציפורי לטבריה ולמעשה, מוסדות ההנהגה היהודית עברו לעיר ובראשם – הכנסת הגדולה (הסנהדרין). בטבריה נערך רוב התלמוד הירושלמי, ופעלו בה גדולי האמוראים.

 

אתרים מומלצים לנופש בטבריה

קברי צדיקים – אזור הגליל בכלל וטבריה בפרט, כוללים קברי צדיקים רבים וביניהם כמובן: רבי מאיר בעל הנס, הרמב"ם, קבר רבי עקיבא, קבר רבי יוחנן בן זכאי וקברי האימהות הכולל את קבר יוכבד (אם משה, אהרון ומרים), מרים (אחות משה), צפורה (אשת משה) ואלישבע (אשת אהרון), זלפה ובלהה (נשי יעקב אבינו).

      

 

הגן הארכיאולוגי – גן הנמצא בסמוך לאזור בתי המלון השוכנים על שפת הכנרת וכוללים שרידי בית כנסת עתיק המהווה את מוקד העניין המרכזי (המתוארך למאה ה-6 לסה"נ) ומסביבו מבני בזלת עתיקים, פסיפסים, ארון קבורה ועוד.

 

גן לאומי חמת טבריה – אתר המשמר את שרידיו של יישוב יהודי עתיק הכולל בתי כנסת, מעיינות חמים ומבנה מהתקופה העות'מאנית. הגן מהווה נקודת עניין מרתקת לכל חובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה, וכולל גם מקומות ישיבה, מדשאות ועוד.

 

חופי הכנרת – קשה לסכם בכמה מילים את יופייה של הכנרת. הכנרת וסביבותיה, כוללים מדשאות רבות וכמובן חופים נהדרים בהם ניתן להתרחץ, ביניהם גם חוף מופרד (כינר) המהווה גם חוף שקט, מה שאומר שאסור להשמיע שם מוזיקה (בהתאם לשילוט במקום) בתקופת בין הזמנים, גם חוף גולן מהווה חוף נפרד. ישנו גם שביל סובב כנרת המומלץ לחובבי ההליכה הרגלית וכמובן, לכל חובבי נוף הכנרת.

 

מחפשים את הנופש הבא שלכם? כל שעליכם לעשות הוא ליצור אתנו קשר וסוכני בנסיעות שלנו ישמחו לסייע לכם לבחור את החופשה המושלמת>>>

צאו לחופשה!

השאירו לנו פרטים ונחזור אליכם!

מה עוד תרצו לקרוא?

Screenshot_9

חופשת חורף חם

shutterstock_528919264 (1)

תרבות יהודית במרוקו

shutterstock_1891666399 (1)

איחוד האמירויות

shutterstock_1068578888 (1)

העיר טבריה

עומר מרקובסקי, מתוך אתר פיקיויקי

מקומות בטבריה שאסור לפספס

אל תפספסו בילוי בכנרת, הכנרת עכשיו מלאה, מה שחיכינו לו שנים- מראה מרהיב ומרענן, יש הרבה חופים מסודרים כולל מדשאות חשמל ושירותים.
View,Of,Dead,Sea,Coastline

טיפים לשיזוף